HISTORIE | KOUPALIŠTĚ A SPORTOVNÍ AREÁL KOLINEC

HISTORIE
  • Koupaliště Kolinec
  • Sportovní areál Kolinec
  • Koupání Mlázovy
  • Koupaliště Kolinec
  • Koupaliště Kolinec
  • Sportovní areál Kolinec
  • Koupání Mlázovy
  • Koupaliště Kolinec
Koupaliště Kolinec1 Sportovní areál Kolinec2 Koupání Mlázovy3 Koupaliště Kolinec4 Koupaliště Kolinec5 Sportovní areál Kolinec6 Koupání Mlázovy7 Koupaliště Kolinec8

Nabídka

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Čerínského zámku 1
33901 Chudenice

tel.: 376 398 100, 724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz

Otevírací doba koupaliště

Začátek sezóny - 29.06.2024

Otevřeno pro veřejnost od soboty 29.06.2024 každý den od 10,00 hod - 20,00 hod.

Podmínka - příznivé počasí


Historie

Historie koupaliště v Kolinci započala ve 20 -tých létech minulého století, kdy bylo vybodováno jednoduché koupaliště na břehu řeky Ostružné. Jednalo se o jednoduchý kopaný bazén.

Základy sportovního areálu vznikly v roce 1934, kdy bylo postaveno vedle koupaliště fotbalové hřiště. To bylo v 60tých letech rozšířeno o kabiny pro hráče. Další etapa rozvoje sportovního areálu započala v roce 1975, kdy bylo otevřeno na tehdejší dobu moderní koupaliště se zázemím, které se skládalo z brouzdaliště, malého bazénu a velkého plaveckého bazénu o délce 50m. Koupaliště bylo vybudováno občany svépomocí v rámci akce Z. Koupaliště provozoval MNV a posléze obec Kolinec.

V 90tých letech byly bazény opraveny a po povodních v roce 2002, kdy bylo zničeno fotbalové hřiště, byl areál zmodernizován. K opravě fotbalových kabin, vybudování víceúčelového hřiště a dětského hřiště došlo v roce 2010.

Vzhledem k neexistenci filtrační technologie, velkým únikům vody z bazénových těles a nevyhovujícímu stavu zázemí, přikročil městys Kolinec k celkové myšlence revitalizaci a rozšíření sportovního areálu. Byl vypracován projekt firmou Ingvama s.r.o. a podána žádost o finanční podporu. V roce 2014 realizoval městys Kolinec projekt na „Revitalizaci koupaliště a rozšíření sportovního areálu v Kolinci“ na který byla poskytnuta dotace z Regionálního operačního programu regiónu soudržnosti NUTS II JIHOZÁPAD.

V areálu byly zrekonstruovány všechny bazény, byla zřízena filtrace vody. Areál byl rozšířen o lezeckou stěnu a o hřiště na pétanque Bylo zmodernizováno zázemí, rozšířeno víceúčelové hřiště a připraveno zimní využití areálu, včetně přípravy zimních běžeckých tras. Využití areálu se tak rozšířilo na celoroční.

Exkluzivní fotografie, které stojí za shlédnutí
Vzpomínka Fr. Nováka u příležitosti výročí 50. let trvání oddílu kopané v Kolinci r. 1984
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ